Kombide Regülatör Kullanımı Nedir? Ne işe Yarar?


Kombide kullanılan regülatörünün ana görevi, özellikle sonbahar ve kış aylarında şebeke elektriğinde meydana gelen dalgalanmaların kombiye zarar vermesini önlemektir. Şebekeden evinize gelen dengesiz elektrik voltajı, regülatöre ulaştıktan sonra burada röleler, mikro işlemcili elektronik kartlar yardımıyla normal akım değerine getirilir. Bu sayede kombi elektrik akımının vereceği zararlı etkilerden kurtulmuş olur.

Kombide Regülatör Kullanılmazsa Ne Olur?

Ev yada iş yerinizde kullandığınız kombinin markası ve modeli ne olursa olsun mutlaka bir regülatör ile birlikte kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ülkemizde özellikle kış ve sonbahar mevsimlerinde elektrik akımlarında meydana gelen dalgalanmalar ne yazık ki kombilere büyük zararlar verebiliyor. Regülatör kullanmadığınız taktirde bu dengesiz akım, kombinin en temel parçası olan ana karta zarar verir. Bu arıza, kombideki en büyük arıza olarak nitelendirilir.

Regülatör, kombinize gelen dengesiz elektrik akımını dengeleyerek çıkışı sabit 220 değerinde tutar. Bu sayede kombinizde arıza meydana gelmez.

Regülatör Sadece Kombi İçin mi Kullanılır?

Regülatörler, birçok sektörde kullanılan ve hassas çalışma akımı değerlerine sahip elektronik cihazlar için oldukça önemli bir üründür. Kombilerde kullanılan regülatöre kombi regülatörü denir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir