Kombi Tercihi Nasıl Yapılmalı?


Evinizin ihtiyacına uygun bir kombi almak ve kombi almadan önce yapmanız gerekenleri bu yazıda ele alacağız.

  • Konutun Metrekaresi Bilinmelidir; Kombi alırken dikkate alınması gereken öncelikli husus yaşadığınız konutun büyüklüğüdür. Eğer eviniz çok büyükse yoğuşmalı kombi almak daha mantıklı olacaktır. Ancak eviniz orta yada küçük boyutlarda ise hermetik kombi tercih edebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve yaygınlık bakımında hermetik kombi kullanımı daha uygundur.
  • Konutun olduğu binanın özelliklerine bakın; İçinde yaşadığınız binanın özellikleri de kombi tercihinde önemli bir etkendir. Eğer binada kombi baca sistemi yoksa, tercihinizi yaparken hermetik kombi seçmeniz gerekecektir. Hermetik kombi her zaman bacalı kombiye göre daha sağlıklı ve daha güvenilirdir.
  • Fiyatı çok ucuz olan kombileri tercih etmeyin; İlk etapta fiyatı avantajlı diye tercih edeceğiniz kombiler, ihtiyacınıza karşılık veremeyeceği gibi, beklenmedik anda çeşitli arızalar da çıkarabilir. Zamanla arızalardan dolayı oluşan olumsuzluklar daha çok masrafa neden olabilir. Yedek parça tedariğinde sorunlar yaşayabilirsiniz. En önemlisi de sizin ve ailenizin sağlığı açısından tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.
  • Etrafınızdaki kombi kullanan yakınlarınıza danışın; Etrafınızda kombi kullanan aile yakını, dost ve komşularınız ile kombi hakkında görüşebilirsiniz. Onların kullanım deneyimlerinden ve tecrübelerinden yola çıkarak kombi tercihi yapabilirsiniz. Bu görüşmeler olası arıza durumlarında ve kullanım kolaylığı bakımından doğru tercih yapmanıza yardımcı olur.
  • Tercih edilen markalar ve modellerini değerlendirin; Piyasada en çok tercih edilen ve satılan kombilerin modellerini değerlendirebilirsiniz. Yaşadığınız konutun ebatlarına uygun kombi seçmek ve bunun için araştırma yapmak size ileri vadede fayda sağlayacaktır. Satışı çok olan kombi ve modelleri teknik servis ve yedek malzeme konusunda da büyük avantaj sağlar.
  • Bir kombiden beklentiniz nedir? Bunu net olarak bilin; Kombinin kapasitesi, enerji tüketimi, sıcak suya ve ortamın ısısına olan ihtiyacınızı tam olarak ortaya koymanız gerekir. İçinde yaşadığınız konutun ebatlarına uygun bir kombi almanız gerektiğini unutmayın. Hem konfor hemde tasarruf sağlamak açısında bu önemli bir kriterdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir