Kombi Ömrü Kaç Senedir?


Günümüz şartlarında üretim bandından çıktıktan sonra evlerimizde kullanmaya başladığımız standart bir kombinin ömrü yaklaşık olarak 15 yıldır. Fakat bu süre, bazı durumlarda uzayabilir, bazı durumlarda da kısalabilir.

Kombi Ömrü Neye Göre Değişir?

Kombinin ömrünü uzatmak için gerekli ve olağan bakımları zamanında usta kişilere yaptırmak gerekir, marka ve modele göre değil, bir kombinin ömrü tamamen kullanıcnın kombiye gösterdiği ilgi ile alakalıdır.

Kombiyi Uzun Yıllar Boyunca Kullanma Yöntemleri Nelerdir?

Ev yada iş yerinizde aktif bir şekilde kullandığınız kombinin ömrünü uzatmak için bu yazımızda size bazı hayati değer taşıyan bilgiler vereceğiz.

Kombi Yıllık Bakımı Çok Önemlidir. Mutlaka Yaptırın!

Yılda sadece bir kez yapacağınız rutin bakım sayesinde kombinizi uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Oldukça basit ve masrafı az olan bu işlem ile, kombinin çalışan bütün parçaları usta eller tarafından değerlendirilir. Olası bir arıza durumuna yada kombi parçalarının genel durumuna bakılır. En ince ayrıntısına kadar temizlenen kombiniz, bakımı düzensiz yapılan kombilere göre en az 4 yada 5 sene daha sağlam kalacaktır.

Kombide Meydana Gelen Ufak Bir Arıza Mutlaka Önemsenmelidir.

Ummadık bir anda kombinizde meydana gelen ufak bir arızayı mutlaka önemsemeli ve zamanında tedbir almalısınız. Bu konuda uzman bir Teknik Servis Ekibi ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü ufak arızalar dikkate alınmazsa devamında daha büyük arızaların oluşmasına ortam hazırlayabilir. Bu sayede kombinizin ömrünü uzatacak ve daha sağlıklı bir kullanım sağlayacaksınız.

Kombi Arızalarında Mutlaka Teknik Servis Yardımı Alın

Beklenmedik bir anda kombinizde meydana gelen arızalar can sıkıcı ve sinir bozucu olabilir. Bu gibi durumlarda Kombi teknik servis hizmeti alırken, işini sağlam ve garantili yapan ekipler ile görüşmeye özen gösterin. Çünkü günümüzde servis işini iyi yaptğını idda eden fakat bazı arızaların üstesinden gelemeyen ekipler vardır. Arızalara yaklaşan ekibin usta kişilerden oluşması hem siz hemde kombi için en faydalısı olacaktır. Bu bilgiler eşliğinde düzenli ve zamanında bakım yapmanın kombi için oldukça faydalı olduğunu ve kombinin ömrünü uzatacağını anlamış olduk. Eğer sizde bunları uygularsanız kombiniz 15 yıldan daha uzun bir süre sağlam kalacaktır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir