Kombi Elektronik Kart (Ana Kart) Tamiri


Kombilerde bulunan elektronik kart, kombinin beyni olarak nitelendirilir yani kombideki en önemli parçadır.  Tüm çalışmanın ana kaynağı olan bu kart, belli bir düzen ile kombinizin sağlıklı çalışmasını sağlar. Ancak bazı durumlarda bu kart zarar görebilir. Bunun en büyük etkenlerinden biri dengesiz elektrik voltajından kaynaklı arızalardır. Bu gibi durumlarda kombi ana kartı tamir edilecek durumda ise tamire alınır fakat zarar çok büyükse ana kart yenisi ile değişmelidir.

Kombi Elektronik Kart (Ana Kart) Tamir Edilebilir Mi?

Kombi elektronik kart (Ana Kart) arızaları, duruma göre tamir edilebilir. Eğer meydana gelen arıza temel parçalar zarar vermemişse, usta eller tarafından tamire alınan kart onarılabilir. Ancak arıza çok büyük ve onarımı imkansız ise elektronik kart (Ana Kart) yenisi ile değiştirilir.

Kombi Elektronik Kart (Ana Kart) Tamirinde Neler Yapılır?

Kombi elektronik kart (Ana Kart) tamire alınırken, işinde uzman olan servis çalışanı ana kart üzerinde bulunan tüm bileşenleri tek tek ele alır bunlar; kondansatör, diyot, tristör, triyak, direnç, mosfet, entegreler gibi parçalar, uygun teknik ekipmanlar kullanılarak test edilir. Bozuk olan parçayı tespit eden usta, bunu yenileri ile değiştirir. Ancak bazı durumlarda kartın parçaları ya temin edilemez yada onarımı imkansız olursa, bu durumda yeni bir Kombi elektronik kart (Ana Kart) almanız gerekebilir.

Kombi Elektronik Kart Tamiri Neden Öncelikli Tercih Olmalıdır?

  •  Tamir edilen kombi kartınız için teknik servis ekipleri garanti süresi verecektir. Beklenmedik bir arıza karşısında tekrar onlarla iletişime geçebilirsiniz.
  •  Kombi Kombi elektronik kart (Ana Kart) tamiri, yeni bir ana karta göre daha ucuzdur.
  •  Tamiri yapılan Kombi elektronik kart (Ana Kart) ilk günkü haliyle başarılı birşekildeçalışmaya devam eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir