Kombi Doldurma Musluğu


Kombi doldurma musluğunun görevi, sistemdeki su basıncı 1 barın altına düştüğü zaman musluğu açarak kombiye su akışını sağlayan ve basıncı yükselten en önemli parçalardan biridir. Her geçen gün özellik bakımından daha gelişmiş kombi modelleri çıktığı için, bazı kombilerde su doldurma musluğu otomatik olarak devreye girer, bazı modellerde ise su musluğu kullanıcı tarafından açılarak akış sağlanır.

Kombide Doldurma Musluğu Nerdedir?

Genellikle markası ve modeli ne olursa olsun Kombi su doldurma musluğu kombinin alt kısmında bulunur. Fakat marka ve modele göre musluğun rengi değişebilir. Kombinin alt kısmına, bağlantıların olduğu bölüme baktığınız zaman musluğu rahatlıkla görebilirsiniz. Kombi doldurma musluğu boruların üstünde bulunmaz, boruların üstünde tesisata ait vanalar bulunur. Genellikle bu vanalar Kombi doldurma musluğu ile karıştırılır.

Eğer kombi doldurma musluğunu tespit etmekte zorlanıyorsanız. Doldurma musluğu diye  tesisat vanalarını çevirmek başka sorunların oluşmasına neden olabilir. Bu konuya açıklık getirmek için teknik servis ekiplerini arayarak telefondan destek alabilirsiniz.

Kombide Doldurma Musluğu Nasıl Açılır?

Kombi doldurma musluğu genelde sola doğru çevirilerek açılır. Musluğun açıldığından emin olmak için tesitasa gelen suyun sesini duyabilirsiniz. Az sonra kombi su basıncında yükselme olmaya başlar. Gösterge panelinde basıncın yeteri kadar yükseldiğinden emin olduktan sonra doldurma musluğu kapatılır.

Kombi su doldurma musluğu çatladığı, arızalandığı yada boşa döndüğü zaman tamiri yapılmaz. Musluğu yenisi ile değiştirmek gerekir. Bu konuda kombi teknik servis ekiplerinden destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir