Hermetik Kombi Nedir?


Küçük ve Orta olarak ifade edilen dairelerde kullanımı en uygun olan Hermetik Kombilerdir. Genel olarak gaz şirketleri tarafından da en çok önerilen kombi tipidir. Dairenin sıcak su ve ısı ihtiyacını sağlamak amaçlı kullanılır. Bu kombi genellikle mutfağa yada balkona monte edildikten sonra hava akım borusu dışarı uzatılır.

Hermetik Kombi Özellikleri Nelerdir?

  •  Hermetik kombilerde baca yoktur, hava akışı fan yardımı ile sağlanır. Fan moturu aracılığı ile kombiye gelen temiz hava brülöre gerelek burada yanmaya yardımcı olur. Daha sonra yanma sonucu oluşan atık gazlar yine fan yardımı ile dışarıya atılır.
  •  Hermetik kombilerde yanma odası kapalı bir sistemdir. Bunun en büyük avantajı ise kullanıcı sürekli ortamı havalandırmak zorunda kalmaz, konfor olarak oldukça kullanışlı bir kombi tipidir.
  •  Eğer evinizde hermetik tip kombi kullanacaksanız, bina baca sisteminin olmasına gerek yoktur. Fan sistemi ile çalışan kombi, dışarıdan temiz havayı alarak içeride yanma sonucu oluşan atık gazı da yine aynı yolla dışarıya atar. Çift borulu bir sistem aracılığı ile bir yandan ortama temiz hava akışı sağlanırken diğer yandan da yanma sonucu oluşan atık gazlar dışarı atılır. Bacalı sistemlere göre oldukça kullanışlı olan bu sistem, bacalı sistemlerdeki gibi baca tıkanması ve çekmeme gibi sorunlardan kurtulmamızı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir