Evde Kombi Tamiri Nasıl Yapılır?


Kombi Tamiri

Evinizde yada iş yerinizde kullandığınız Kombilerde meydana gelen arızalar durumunda yapılması gereken onarım müdahelesinde kombi tamiri denir. Kombilerde meydana gelen arızaların mutlaka bir onarım yolu vardır. Burada önemli olan tek husus işini gerçekten sağlam ve kaliteli yapan uzman bir ekipten destek almaktır.


Kombi Tamirini Kimler Yapmalı?

Kombi dışarıdan basit bir cihaz gibi görünse de kendi içinde oldukça karmaşık bir elektronik devreye sahiptir. Cihazınızda meydana gelen herhangi bir arıza durumunda uzman ekip desteği almanız hem sizin için hemde kombinin kullanım ömrü için daha sağlıklı olacaktır.

Kombide meydana gelen arızanın net bir şekilde ortaya konulması gerekiyor. Yani işinde uzman bir ekipten destek almak gerekir. Garantisiz onarımlar yapan ve yan sanayi yedek parça kullanan servis ekipleri ile görüşmenizi tavsiye etmiyoruz.

Kombilerde arızaları mutlaka önemsenmeli ve kısa sürede çözüm yoluna gidilmelidir. Yoksa bu arızalardan oluşacak olumsuz olaylar dizisi hem sizin hemde ailenizin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Teknik Servis ekipleri tarafından yapılan müdahaleler garantili olduğu ve kesin çözüm getirdiği için öncelikli tercihiniz olmalıdır.


Kombi Arızasına Kullanıcı Nasıl Müdahale Etmeli?

Eğer kombinizde beklenmedik bir arıza meydana gelmişse, yapacaklarınız oldukça kısıtlı birkaç uygulama olmalıdır. Çünkü en ufak bir hatalı yaklaşım daha kötü sorunların oluşmasına neden olacağı gibi sağlığınız açısından da olumsuzluk yaratabilir. Kullanıcı olarak arıza durumlarında yaklaşımınız şöyle olmalıdır;

  •  Ev yada iş yerinizde kullandığınız kombiye gaz akışının olup olmadığını kontrol edebilir yada kapalı gaz vanasını açabilirsiniz.
  •  Kombinin su basıncı 1,5 barın üstündeyse kombiye en yakın kaloriferin hava alma bölümünden su alarak basıncı düşürebilir yada kombi su basında 1,5 barın altında ise su musluğunu açarak basınç değerini yükseltebilirsiniz.
  •  Son olarak kombinizde arıza lambası yanıp sönüyorsa, reset tuşunu kullanarak bir kaç kez cihaza reset atabilirsiniz.

Bu müdahaleler dışında kullanıcıların arızalı kombiye müdahale etmesini kesinlikle önermiyoruz. Usta ellerde arızalı kombiniz daha sağlam ve garantili bir onarım görecektir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir