Beretta Super Exclusive Arıza Kodları ve Çözümleri


0.1 arızası (Kombide alev oluşmuyor)

Çözümü: Kombi kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu durumda kullanıcı olarak yapacağınız ilk kontrol, dairenize gaz akışı olup olmadığına bakmaktır. Eğer dairenize gaz geliyor ancak kombiye yetişmiyorsa, kapalı gaz vanalarını açın. Kombiye gaz geldiği halde arıza devam ediyorsa kombiye reset atarak bir süre bekleyin buna rağmen arıza düzelmiyorsa iyonizasyon elektrotunda, gaz armatöründe yada kombi ana kartında arıza gelişmiş olabilir. Arızanın net tespiti ve tamiri için servis desteği gereklidir.


0.2 Arızası (Aşırı ısınmaya bağlı limit termostat devreye girdi)

Çözümü: Bu arıza kodu belirdiği zaman kombide aşırı ısınmaya bağlı olarak limit termostatının devreye girdiğini anlıyoruz. Kullanıcı olarak yapacağınız işlem kombiyi soğutmaktır. Bunun için de kombiye en yakın olan üç kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kapalı vanalar varsa açın. Daha sonra kombiye reset atarak bir süre bekleyin. Bu işlemlere rağmen arıza devam ederse Devri daim pompasında sıkışma, kalorifer sisteminde tıkanma, kireçlenme, üç yollu vanada konum atlaması, ana eşanjörde kireçlenme, kalorifer tesisat sisteminde hava olabilir. Sorunun net teşhisi ve tamiri için servis ekipleri ile görüşmenizi öneriyoruz.


0.3 Arızası (Atık gaz tahliye sisteminde sorun var)

Çözümü: Kombide yanma sonucu meydana gelen atık gazların tahliye edildiği havalandırma sisteminde bir sorun olduğunu ifade eden arıza durumudur. Kullanıcı olarak yapacağınız bir müdahale yoktur. Servis desteği almanız en doğrusu olacaktır.


0.4 Arızası (Kombi su basıncı düşük)

Çözümü: Tesisat sistemindeki suyun basınç değerinin 1,5 barın altında olduğunu ifade eden arıza durumudur. Kullanıcı olarak yapacağınız işlem kombiye su basmaktır. Bunun için de Beretta Super Exclusive kombinin altındaki su doldurma musluğunu açarak işleme başlayın. Su basınç değeri 1,5 bara geldiğinde doldurma musluğunu kapatın. Daha sonra kombiye reset atarak bir süre bekleyin. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, servis ekiplerinin sorunu yerinde değerlendirmesi gerekir.


0.5 Arızası (Kombide uzaktan kumanda sorunu var)

Çözümü: Kombinin beyni olarak nitelendirilen ana kartta yada uzaktan kumanda sisteminde sorun olduğunu ifade eden arızadır. Kullanıcı olarak yapacağınız müdahale başka arızaların meydana gelmesine neden olabilir. Bu arıza durumunda servis ekipleriyle görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

0.6 Arızası (Kombi sıcak su ntc sinde sorun var)


Çözümü: Kombide kullanım suyu sıcaklığını ölçen sensörde bir sorun olduğunu ifade eden arıza kodudur. Sensör bağlantılarında kopma, temassızlık yada borularda nemlenme olacağı gibi sensörün kendisinde de arıza olabilir. Sorunun net tespiti ve tamiri için uzman ekiplerden yardım almalısınız.


0.7 Arızası (Isıtma suyu sensörü devrede değil)

Çözümü: Kalorifer sistemindeki sensörde bir sorun olduğunu ifade eden arıza durumudur. Sensörün kendisi arızalı olacağı gibi kablo bağlantılarında kopma yada temassızlık da olabilir. Teknik servis ekiplerinin arızaya müdahale etmesi gerekir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir