Baymak Energy Digit 24 Fi-Energy Digit 24 i Kombi Arıza Kodları Ve Çözümleri


E01 Arıza Kodu (Başarısız Ateşleme Sorunu)


Çözümü; Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman, Bu durumda kullanıcı olarak yapacağınız ilk kontrol dairenize doğalgaz akışı olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer gaz akışı var ve kombiye de sağlıklı bir şekilde ulaşıyorsa, kombi gaz vanalarını kontrol edin. Kapalı vanalar varsa açın. Bu işlemden sonra kombi halen ateşleme yapmıyorsa, kombiye bir kez reset atarak bekleyin. Arzının düzelmemesi durumunda, kombi gaz valfi, ateşleme iyanizasyonu yada ana kart arızası olabilir. Sorunun net teşhisi ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir.


E02 Arıza Kodu (Emniyet Termostatı Sorunu)


Çözümü; Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman kombinin aşırı ısınmasına bağlı olarak emniyet termostatının devreye girdiğini anlıyoruz. Bu durumda kullanıcı olarak kombi tesisat ve petek vanalarının açık olduğundan emin olun eğer kapalı vanalar varsa açın, daha sonra kombiye bir kez reset atın. Bu müdahalenin ardından arıza durumu düzelmiyorsa, kombi üç yollu vanasında arıza, ana eşanjörde tıkanıklık, kireçlenme, kalorifer filtre ve tesisatında tıkanma yada devir daim pompasında sorun olabilir. Arızanın kesin tespit ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir.


E03 Arıza Kodu (Atık Gaz Sorunu)


Çözümü; Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman kombi atık gaz sisteminde sorun olduğunu anlıyoruz. Energy Digit 24 Fi model hermetik model kombide bu arıza durumunda, atık gaz tahliye borusu yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da ana kartta arıza olabilir. Energy Digit 24 i model bacalı kombide bu arıza durumu göründüğü zaman kombi atık gaz tahliye bacası tıkalı olabilir, baca çekişi yetersiz ya da kombi baca sensöründe arıza olabilir. Her iki durumda da arızanın kesin tespit ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir.


E05 Arıza Kodu (Kalorifer Ntc Sorunu)


Çözümü; Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman kombi Ntc’sinde bir sorun olduğunu anlıyoruz. Sensörün kendisinde arıza olacağı gibi, kablo bağlantılarında kopma, temassızlık yada sensör borusunda nemlenme olabilir. Arızanın kesin tespit ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir.


E06 Arıza Kodu (Sıcak Su Ntc Sorunu)


Çözümü; Bu arıza durumunda kombi sıcak su sensöründe arıza olduğunu anlıyoruz. Bu arıza sensörün kendisinde olacağı gibi, sensör kablo bağlantılarında kopma, temassızlık yada sensör borusunda nemlenme olabilir. Arızanın kesin tespit ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir.


E10 Arıza Kodu (Tesisat Su Basıncı Düşük)


Çözümü; Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman kombi su basınç değerinin düştüğünü anlıyoruz. Bu durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken işlem, kombiye su basmaktır. Energy Digit 24 Fi model hermetik ve Energy Digit 24 i model  bacalı kombi modellerinde su basma musluğu kombinin sağ alt kısmındaki mavi musluktur. Musluğu açarak kombi su basınç değerini ideal çalışma aralığı olan 1,5 bar seviyesine getirin daha sonra musluğu kapatın. Bu işlemin ardından sorun düzelmiyorsa, kombiye bir kez reset atın. Buna rağmen sorun devam ederse, Arızanın kesin tespit ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir.


E25/26 Arıza Kodu (Pompa Blokaj Sorunu)


Çözümü; Kombi ekranında görünen bu arıza kodu, kombi pompasında sorun olduğunu belirtir. Kullanıcı olarak yapacağınız şey, kombi altındaki petek ve tesisat vanalarını kontrol etmektir. Eğer bu vanalar kapalıysa açın. Buna rağmen arıza durumu devam ediyorsa, Kombi pompasında arıza, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir. Arızanın kesin tespit ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir.


E35 Arıza Kodu (Alev Oluşum Sorunu)


Çözümü; Bu arıza kodu göründüğü zaman kombi brülöründe yanma olduğu halde alev oluşmadığını anlıyoruz. Bu durumda, kullanıcı olarak yapacağınız şey kombiye reset atmaktır. Bu işlemin ardında arıza durumu devam ediyorsa, kombinin başka parçalarında arıza olabilir. Kesin teşhis ve onarım için teknik servis desteği almanız gerekir.


E96 Arıza Kodu (Düşük Voltaj Sorunu)


Çözümü; Bu arıza durumu, kombiye gelen elektrik voltajı düştüğü zaman meydana gelir. Genellikle kış aylarında sık olarak görülen bir arıza durumudur. Kombi bloke olur ve çalışmaz. Kullanıcı olarak yapacağınız bir işlem yoktur. Bir süre bekledikten sonra arıza durumu düzelmiyorsa, düşük elektrik voltajına bağlı ana kartta arıza gelişmiş olabilir. Arızanın kesin tespit ve onarımı için teknik servis desteği almanız gerekir. Bu gibi arızalar ile karşılaşmamak için kombi regülatörü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir