Alarko Trendy Kombi Arıza Kodları Ve Çözümleri


Bu model kombilerde ekran bulunmadığı için kontrol panelindeki led lambaların durumuna göre arıza olup olmadığı anlaşılır. Kombide arıza olduğu zaman led lambalar 1 saniye arayla yanıp sönmeye başlar.


80 Ledi Yanıp Sönüyor İse Alev Yok


Çözüm; Kombide alev oluşmadığını gösteren arıza durumudur. Kullanıcı olarak yapacağınız ilk kontrol, dairenize doğalgaz akışının olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer doğalgaz var ve kombiye kadar sorunsuz bir şekilde geliyorsa, kombi gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Kapalı vanalar varsa açın. Daha sonra kombiye birkez reset atıp bekleyin. Buna rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, kombi anakartı, gaz armatörü yada iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Kombi teknik servisinden destek almanız gerekir.


70 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse Aşırı Sıcaklık


Çözüm; Bu arıza durumunda kombi sıcaklığının aşırı derecede arttığını anlıyoruz. Bu durumda kullanıcı olarak yapacağınız işlem kombiyi soğutmaktır. Bunun için de kombi altındaki vanaların ve kalorifer  vanalarının açık olması gerekir. Eğer vanalar kapalıysa açın. Daha sonra kombiye bir kez reset atarak bekleyin. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa, ana eşanjörde kireçlenme, kalorifer sisteminde kireçlenme, tıkanma, üç yollu vanada konum atlama gibi sorunlar olabilir. Kesin teşhis ve onarım için teknik servis desteği gereklidir.


60 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse Atık Gaz Sistem Kilitlenmesi


Çözüm; Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman kombi kilitlenmiştir. Alarko trendy kombilerin hem bacalı hemde hermetik modelleri olduğu için arıza durumu iki kombide farklılık gösterir. Eğer kombiniz hermetik modelse, atık gaz fan yardımı ile atıldığı için kombi fanında, anakartında yada prosestat da arıza olabilir. Kombiniz bacalı modelse, baca sensörü arızalanmış, baca çekmiyor yada tıkanmış olabilir. Her iki durumda da Kesin teşhis ve onarım için teknik servis desteği gereklidir.


60 Ledi Yanıp Sönüyor İse Atık Gaz Sistemi Sorunudur


Çözüm; Bu arıza durumunda kombi atık gaz sisteminde sorun olduğunu anlıyoruz. Trendy model kombilerde bu arıza durumu farklılık gösterir. Kullanıcı olarak kombiye müdahale etmeden teknik servisten destek almanızı öneriyoruz.


60 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor İse Tesisatta Su Yok Veya Su Dolaşımı Yok


Çözüm; Bu arıza durumunda kombi su basıncı düşüktür anlamına geliyor. Kombinizin sağ kısmında bulunan göstergeye baktığınız zaman bar değeri 1’in altında ise tesisatta su olmadığını anlıyoruz. Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapacağınız işlem, kombiye su basmaktır. Trendy model kombilerde, sağ alt kısımda bulunan siyah doldurma musluğunu açarak kombiye su basın. Gösterge panelinde bar değeri 1.5 olana kadar işleme devam edin ve daha sonra doldurma musluğunu kapatın. Bu işlemin ardından arızanın düzelmesi gerekir. Ancak arıza durumu devam ediyorsa, tesisatta su dolaşımı olamıyor anlamına gelir. Kombi pompası, ana eşanjör arızası olabilir Yada kalorifer siteminde tıkanıklık, kireçlenme, kalorifer vanaları kapalı olabilir. Kesin teşhis ve onarım için teknik servis desteği gereklidir.


50 Ledi Yanıp Sönüyor İse Kullanım Suyu Ntc Sorunu


Çözüm; Kombi sıcak su sensöründe sorun, kablo bağlantılarında kopma, kısa devre yada borularda nemlenme olabilir. Kullanıcı olarak yapacağınız bir işlem yoktur. Kesin teşhis ve onarım için teknik servis desteği gereklidir.


40 Ledi Yanıp Sönüyor İse Kalorifer Ntc Sorunu


Çözüm; Bu arıza durumda kalorifer sensöründe bir sorun olduğunu anlıyoruz. Sensör bağlantılarında kopma, kısa devre, borularda nemlenme yada sensörün kendisinde arıza olabilir. Kullanıcı olarak yapacağınız bir işlem yoktur. Kesin teşhis ve onarım için teknik servis desteği gereklidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir