Alarko Serena Arıza Kodları ve Çözümleri (eski model)


E01 Arıza Kodu (Ateşleme Sorunu)


Çözümü: Kombi ekranında bu arıza kodu göründüğü zaman kullanıcı olarak kontrol edeceğiniz ilk şey evinize doğalgaz akışı olup olmadığını bakmaktır. Eğer doğalgaz var ve kombiye kadar da sorunsuz bir şekilde geliyorsa bu durumda, kombi doğalgaz vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalıysa açın. Daha sonra birkaç kez kombiyi kapatıp açın ateşlemeyi tekrar deneyin. Buna rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, kombi teknik servislerinden yardım istemelisiniz. Kombinin anakart, gaz armatörü, ateşleme iyonasyon elektrodu gibi parçalarında arıza olabilir.


E02 Arıza Kodu (Termostat Sorunu)


Çözümü: Ekranda bu arıza kodu belirdiği zaman, kombi içindeki su aşırı derecede ısınmış demektir. Bu durumda kullanıcı olarak ilk yapacağınız şey kombi altındaki vanalarını ve petek vanalarını kontrol etmektir. Eğer vanalar kapalıysa açın. Daha sonra kombiye reset atarak bir süre bekleyin. Eğer arıza durumu düzelmiyorsa kombinin ana eşanjöründe tıkanma, kireçlenme, pompa tıkanıklığı, kaklorifer petek sisteminde tıkanıklık, üç yollu vanada arıza olabilir.  Kesin teşhis ve onarımiçin kombi servis ekibinden yardım ismeniz gerekir.


H20 Arıza Kodu (Düşük Su Basınç Sorunu)


Çözümü: Alarko Serena kombi modellerinde karşımıza en sık çıkan arıza durumudur. Bu arıza kodu ekranda belirdiği zaman kombide yeteri kadar su olmadığını ve buna bağlı başıncın düştüğünü anlarız. Kullanıcı olarak kombiye su basıp sorunu giderebilirsiniz. Su basma işlemi için; Kombinin sağ altında bulunan siyah doldurma musluğunu açın ve bar değeri 1 ile 2 arasına gelene kadar su basın. Bu işlemden sonra dodurma musluğunu kapatın. Kısa bir süre sonra arıza durumu ortadan kalkacaktır.


E05 Arıza Kodu (Kalorifer Ntc Arızası)


Çözümü: Kombi ekranında beliren bu arıza, Ntc sensör sorunu olduğunu gösterir. Sensör borularında nemlenme, sensör kablo bağlantılarında kısa devre yada kopukluk olduğu zamanlarda ortaya çıkan arızadır. Kesin teşhis için teknik servis yardımı gerekir.


E06 Arıza Kodu (Sıcak Su Ntc Arızası)


Çözümü: Bu arıza durumunda, kombi sıcak su ntc sensöründe sorun olduğu anlaşılır. Sensör borusunda nemlenme, sensör kablo bağlantılarında kopma yada kısa devere olabilir. Kesin teşhis için teknik servis yardımı gerekir.


E14 Arıza Kodu (Hava Akış Arızası)


Çözümü: Alarko Serena Hermetik kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman, kombi atık gaz sisteminde bir sorun olduğu anlaşılır. Sistemin sağlıklı birşekilde çalışmasını sağlayan kombi fanında bir arıza olabilir. Bundan başka kombi ana kartı, prosestat sorunu veya baca borusu çıkmış da olabilir. Kesin teşhis için teknik servis yardımı gerekir.


E22 Arıza Kodu (Parametre Ayarları Bozuk)


Çözümü: Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman kullanıcı olarak yapacağınız bir işlem yoktur. Kombiye müdahale etmeden teknik servis ekipleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.


E35 Arıza Kodu (Alev Yokluğu Sorunu)


Çözümü: Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman brülorde alev oluşmadığını yada oluşan alevin söndüğü anlaşılır. Kullanıcı olarak yapacağınız işlem kombiye birkaç kez reset atmaktır. Eğer buna rağmen arıza düzelmezse Kesin teşhis için teknik servis yardımı gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir