Airfel Family Cond Arıza Kodları ve Çözümleri

Airfel tarafından üretilen Airfel Family Cond Arıza Kodları ve çözümleri hakkında önemli açıklamalar yapacağız. Bu bilgiler Airfel Riello Family Cond 30 KIS / Family Cond 35 KIS model yoğuşmalı kombiler için geçerlidir.

10 Arıza Kodu (Alev Oluşum Arızası)

Çözümü; Bu arıza durumunda kombi alev algılamıyor yani ateşleme yapmıyor demektir. Bu kod ile birlikte kombi ekranında RESET yazısı da çıkar. Kullanıcı olarak yapmanız gereken ilk şey, kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmektir. Gaz akışı varsa  gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Eğer kombiye gaz geldiği halde ateşleme olmuyorsa, Kombiye reset atmanız gerekir. Kombiyi kapatıp açtıktan sonra bu arıza halen devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

11 Arıza Kodu (Parazit Alev Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda bir de anahtar simgesi belirir. Ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu gösterir. Alevin algılanmadığını ve brülorde ateşleme olmadığını gösterir. Kombiye bir kez reset (kapatıp-açma) attıktan sonra arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

12 Arıza Kodu (Gelişmede Yeniden Teşebbüs)

Çözümü; Bu durumda, kombi kendiliğinden kapanmış ve sonra tekrar açılmış demektir. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey bir süre beklemektir. Eğer arıza durumu kendiliğinden düzelmiyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

13 Arıza Kodu (Minimum Gaz Giriş Basıncı)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda bir de anahtar simgesi belirir. Geçici bir arıza durumudur. Kombi arızayı kendi kendine gidermeye çalışır. Bir süre bekledikten sonra sorun düzelmiyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

14 Arıza Kodu (Gaz Giriş Basıncı Hissedilmiyor)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda bir de “RESET” simgesi belirir. Bu durumda kombiye bir kez reset atılıp beklenir. Eğer arıza düzelmiyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

15 Arıza Kodu (Sebepsiz STAND-BY Da Alev Durumu)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET ve Anahtar simgesi de görünür, bu durum kombinin çalışmasını engelleyen bir sorun olduğunu gösterir. Kullanıcı olarak yapılması gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Eğer arıza durumu devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

20 Arıza Kodu (Limit Termostat Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı da görünür. Bu durumda, cihaz içindeki su aşırı birşekilde ısınmış ve limit termostat devreye girmiştir. Bu sürun cihazın bloke olmasına neden olur. Kullanıcı olarak yapılması gereken şey; kombinin su sıcaklık değerini düşürmek gerekir. Kombi altında yer alan vanaların açık olduğuna emin olun. Eğer kombi kış modunda çalışıyorsa kalorifer vanalarının en az 3 tanesinin açık olması gerekir. Bu işlemlerden sonra arıza devam ederse kombiye bir kez reset atın ve bekleyin. Halen arıza düzelmemişse, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. . (Ana eşanjörde, üç yollu vanada, kombi pompasında, kalorifer filtresinde yada kalorifer tesisatında arıza olabilir.)

21 Arıza Kodu (Duman Sondasında Kısa Devre Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı da görünür. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Eğer arıza durumu devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

22 Arıza Kodu (Duman Sondasında Maksimum Sıcaklık Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı da görünür. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Eğer arıza durumu devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

24 Arıza Kodu (Giriş Sondasında Maksimum Sıcaklık Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı da görünür. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye birkaç kez reset atmaktır. Eğer arıza durumu devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

25 Arıza Kodu (Giriş Sondasında Maksimum Sıcaklık Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda bir de anahtar simgesi görünür. Bu durumda kullanıcı olarak kombiye müdahale etmeden teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

26 Arıza Kodu (Dönüş Sondasında Maksimum Sıcaklık Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı da görünür. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

27 Arıza Kodu (Dönüş Sondasında Maksimum Sıcaklık Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda bir de anahtar simgesi görünür. Bu durumda kullanıcı olarak kombiye müdahale etmeden teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

28 Arıza Kodu (Giriş Ve Çıkış Sondası Difransiyal Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı da görünür. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

29 Arıza Kodu (Baca Sondası Açık Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı ve anahtar simgesi görünür. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

30/31/36/38 Arıza Kodu (Hava Basınç Anahtarı Arızası)

Çözümü; Hava basınç anahtarı devir başında olduğu zaman hata kodu olarak 30/31, Hava basınç anahtarı devrede olduğu zaman ise hata kodu olarak 36/38 görünür. Bu arıza durumunda Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

33 Arıza Kodu (Fan Devri Düşük Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı ve anahtar simgesi görünür. Kombi fan devrinin düşük olduğunu gösteren arıza kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

34/35 Arıza Kodu (Fan Devir Arızası)

Çözümü; Fan devir başında olduğu zaman hata kodu olarak 34, fan devir sonunda olduğunda zaman da hata kodu olarak 35 görünür. Bu arıza durumunda Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

40 Arıza Kodu (Sistem Su Basıncı Limitte Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu, sistem basıncının en alt limitte olduğunu gösterir. Bu durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye reset attıktan sonra kontrol panelinde yer alan damla işaretli düğmeye basıp kombiye girişi sağlamaktır. Bu sayede kombiye otomatik olarak su girişi olacak ve kombi ideal basınç değerine ulaşacaktır. Buna rağmen arıza durumu ortadan kalmadıysa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

41 Arıza Kodu (Yetersiz Sistem Basınç Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda bir de anahtar simgesi görünür. Sisteme su girişi sağlayan kısımda bir arıza olduğunu gösterir. Geçici olan bu sorun genellikle bir süre sonra kendiliğinden düzelir. Eğer uzun bir süre beklemenize rağmen arıza durumu devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

42 Arıza Kodu (Su Basınç Anahtarı Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda RESET yazısı ve anahtar simgesi görünür. Sistem su basınç değerini net olarak ölçemiyor demektir. Basınç anahtarında arıza olduğunu gösteren koddur. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

50-59 Arıza Kodu (Elektronik Pano Arızası)

Çözümü; Bu arıza kodları ile birlikte ekranda RESET yazısı ve anahtar simgesi görünür. Kombi Elektronik panosunda arıza olduğunu belirten koddur. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kaç kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

60 Arıza Kodu (Sıcak Su Sensörü Arızalı)

Çözümü; Bu arıza kodu ile birlikte ekranda anahtar simgesi görünür. Kullanıcı olarak kombiye müdahele etmeniz yanlış olur. Sıcak su sensör arızası, borularda nemlenme, sensör bağlantılarında arıza, kopma, temassızlık olabilir. En kısa sürede Kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

70/72 Arıza Kodu (Kısa Devre/Açık Sonda Arızaları)

Çözümü; Aynı anlama gelen bu hata kodları ile birlikte ekranda bir de RESET yazısı görünür. Bu durumda Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey; Kombiye bir kez reset attıp beklemektir. Buna rağmen arıza devam ediyorsa, kombi teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

71 Arıza Kodu (Maksimum Giriş Sonda Sıcaklık Arızası)

Çözümü; Bu arıza durumunda ekranda sadece arıza kodu yanıp sönerek görünür. Bu durumda kullanıcı olarak kombiye müdahale etmeden teknik servisleri ile görüşmeniz gerekir.

77 Arıza Kodu (Düşük Sıcaklık Termostat Arızası)

ÇözümüBu arıza kodu ile birlikte ekranda anahtar simgesi görünür. Bu durumda kullanıcı olarak kombiye müdahale etmeden teknik servis ekipleri ile görüşmeniz gerekir.

78/79 Arıza Kodu (Giriş-Çıkış Difransiyali Arızası)

ÇözümüBu arıza durumunda kullanıcı olarak yapacağınız tek şey cihaza birkaç defa reset atmaktır. Eğer arıza halen devam ediyorsa, kombi teknik servis ekipleri ile görüşmeniz gerekir.

80/81/82/83 Arıza Kodu (Sistem Anormalliği Arıza Durumu)

Çözümü;  Genel adı sistem anormalliği olan bu durum karşısında kullanıcı olarak yapacağınız tek şey kombiye bir kaç kez reset atmaktır. Eğer buna rağmen arıza devam ederse kombi teknik servis ekipleri ile görüşmeniz gerekir.

92/93 Arıza Kodu (Yoğuşma Suyu Sensör Arızası)

Çözümü;  Aynı anlama gelen bu hata kodları belirdiği zaman kullanıcı olarak yapılması gereken şey; Kombiye reset atmaktır. Eğer buna rağmen arıza düzelmiyorsa, kombi teknik servis ekipleri ile görüşmeniz gerekir.

94/95 Arıza Kodu (Yoğuşma Suyu Sensörü Açık Devre Arızası)

Çözümü;  Aynı anlama gelen bu hata kodları belirdiği zaman kullanıcı olarak yapılması gereken şey; Kombiye reset atmaktır. Buna rağmen arıza devam ederse, kombi teknik servis ekipleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

J0 Arıza Kodu (Kart Elektrik Bağlantısı Arızası)

Çözümü;  Kombi ana kartında yanlış bağlantı olduğunu ifade eden hata kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak müdahele etmek yanlış olur. kombi teknik servis ekibi ile görüşmeniz gerekir.

J1 Arıza Kodu (Kablolu Uzaktan Kumanda Bağlantısı)

Çözümü;  Bu arıza durumu çoğu zaman kendiliğinden düzelir. Eğer bir süre bekledikten sonra arıza düzelmiyorsa; Kombiye müdahale etmeden teknik servis ekipleri ile görüşmeniz gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir